کاهش وزن یعنی هر روشی که انرژی ورودی به بدن شما را کاهش دهد.درتئوری این تعریف بسیار ساده است.اما وجود افراد چاق با وزن زیاد خلاف این قضیه را نشان میدهد و البته میزان خرید مردم از فروشگاه ورزشی نیز دلیل دیگری بر این اصل است.

جای تعجب نیست که بسیاری از مردم که دارای اضافه وزن هستند به دنبال سریع ترین روش برای لاغر کردن خود میباشند و در واقع میتوان گفت به هر دری میزنند تا سریع وزن خود را کم کنند .در فروشگاه ورزشی به دنبال کپسول و قرص های لاغری میگردند.از داروسازان در مورد ترکیبات این قرص و پودر ها ی موجود در فروشگاه ورزشی پرسیدم که به وفور و آسانی در دسترس عموم قرار دارد و البته هیچ وقت فرمول خود را فاش نکردند و بیان نکردند که آیا واقعا دارای عوارض جانبی هستندیا نه.بعضی از انها مناسب با رژیم غذایی ما نیستند و هم خوانی ندارند.اگرچه ممکن است در کوتاه مدت تاثیر گزار باشند ولی قطعا در دراز مدت تاثیرات منفی خود را نشان خواهند داد. حتی این قرص ها در هر سن و جنسیتی باید متفاوت ساخته شوند. چرا که بدن و تجمع چربی و ساختار بدن هر شخص با دیگری متفاوت است.

زمانی که انرژی مصرفی بیشتر از انرژی خروجی است چه اتفاقی می افتد؟کربوهیدرات در کبد و عضلات به صورت گلیکوژن ذخیره می شود. زمانی که بدن احساس گرسنگی میکند، ذخایر گلیکوژن تهی میشود. یک کاهش وزن فوری در حدود 0.5KG صورت میگیرد.اما به دلیل اینکه که گلیکوژن در آب بدن موجو است و ذخیره شده است به همراه سدیم از بدن دفع میشود. زمانی که  که بدن از  کربوهیدرات و گلیکوژن ذخیره شده در بدن خالی میشود، بدن به استفاده از  چربی و بافت های چربی برای تولید انرژی میپردازد. پس از 10 روز از گذشتن از گرسنگی، بدن تلاش میکند برای محافظت از بافت بدون چربی اما تجزیه چربی همچنان ادامه دارد. کاهش وزن نیز تغییرات میزان متابولیسم پایه می شود.هدف از رژیم غذایی است  از دست دادن چربی بیشتر و به حداقل رساندن مقدار تخریب بافت های چربی است. بدن هر شخص ممکن است  بسته به نوع رژیم غذایی پاسخ های متفاوتی بدهد، اما تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

کتونی ریباک     امکان پرداخت توسط کلیه کارتهای عضو شتاب